Продукти в Україні сильно подорожчали і можливо ще злетять: експерт назвав причину

Ціни на продукти в Україні за кілька тижнів виросли відразу на 10-15%. Пов’язано це, в тому числі з подорожчанням газу для промислових виробників.

Об этом сообщает МЕТЛОР

Про це в коментарі “Обозревателю” розповів глава Комітету економістів України Андрій Новак.Loading...

“Оскільки енергоносії є важливим елементом собівартості товарів і послуг, коли їх вартість істотно зростає, зростають і ціни на всі без винятку товари і послуги. В тому числі, на продукти харчування”, – говорить Новак.

Особливо це істотно для тих виробництв, де велику частку витрат займають енергоносії – яйця.Популярні новини зараз
 • Весни майже не буде: синоптики дали детальний прогноз погоди до літа
 • У Путіна заявили, що Крим і Севастополь ніколи не повернуться до складу України
 • Індексація пенсій в Україні: пенсіонерам повідомили хороші новини
 • “Для цього процесу потрібно використовувати багато електроенергії і газу. Ані виробник, ані продавець не будуть працювати в мінус. Вони будуть вкладати всі витрати в кінцеву ціну”, – пояснює економіст.

  При цьому, він відзначає, що ціни на м’ясо і рибу піднялися незначно. Це сталося через низьку купівельну спроможність населення – люди віддають перевагу більш дешевим продуктам. Якщо ціна на м’ясо буде різко зростати – продаж просто впаде.

  Новак також додав, що курс гривні зараз досить стабільний і на зростання цін не впливає, але якщо гривня почне падати – це спровокує додаткове подорожчання товарів.

  Ціни на продукти харчування в Україні в 2020 році істотно злетіли . Наприклад, яйця подорожчали на 70%, масло – на 50%, цукор – на 50-60%.

  Експерти раніше заявляли, що ціни на продукти в Україні знову злетять навесні 2021 року. В основному подорожчають зернові, овочі та фрукти. Інфляція в цей період складе 7-8%. Економічний експерт Олег Пендзин назвав категорії продуктів, які подорожчають найбільше.

  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2021/02/26/produkty-v-ukrayini-sylno-podorozhchaly-i-mozhlyvo-shhe-zletyat-ekspert-nazvav-prychynu/”

   

  Цензор — НЕТ такого слова

  Конституция Украины однозначно говорит о цензуре и цензоре — нет таких слов в обиходе свободного украинца. СENSOR UA — сайт, где цензуры НЕТ. Никаких передергиваний, никаких замалчиваний или джинсы. Только чистый поток новостей, свежая лента аналитики и высококачественные расследования.
  Где же тут Цензор? Нет его! Потому что мы живем в независимом обществе. И цена информации все растет. Велик поток сайтов, льющих на читателей ложь и провокацию. Но растет и армия правдорубов. И вот им пытаются заткнуть рты цензоры. Мы, сайт СENSOR UA, хотим напомнить, что согласно законодательству слова ЦЕНЗОР НЕТ в Конституции. Как и цензуры нет.
  За более, чем двадцать лет украинской независимости, украинцы так и не отвыкли от советского менталитета, что Цензора нет уже над ними. Свобода — это право выбора. Это право понимать, что лозуг СENSOR UA  Цензор - нет такого слова, это не лозунг, а факт!