10% чоловіків призовного віку недосяжні для ТЦК

10% чоловіків призовного віку недосяжні для ТЦК

Майже 1 млн українських чоловіків перебувають за межами державних реєстрів і не оновлювали свої дані з 18 травня, як того вимагає закон про мобілізацію, офіційно вони не працюють, не навчаються та не перебувають у статусі людей з інвалідністю

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "ФАКТИ".

Про це розповів голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Як працювала мобілізація? Вона працювала переважно за офіційними реєстрами. Тобто під час аналізу мобілізаційного резерву та потенціалу ми виявили, наприклад, що трохи менше мільйона чоловіків призовного віку – це люди, про яких держава не знає нічого, крім ідентифікаційного коду,

– пояснив нардеп.

Наталуха зауважив, що такі люди не перебувають у списках приватних підприємців чи найманих працівників. Деякі навмисне звільняються з роботи, щоб сховатися від держави, що, безумовно, згубно впливає на українську економіку.

За словами політика, економічне бронювання – інструмент, здатний виправити цю проблему.

Економічне бронювання – що це означає

У Верховній Раді розглядають можливість запровадження економічного бронювання, що дозволить підприємствам самостійно обирати працівників та їх кількість, за якими закріплюється бронь від мобілізації.

Натомість за кожного такого працівника керівництво робитиме щомісячний внесок до державної скарбниці.

Водночас низка політиків та юристів в Україні знаходять у такій ініціативі багато вад, зокрема підґрунтя для дискримінації.

Нагадаймо, що Україна має неофіційні дані щодо місця перебування викраденого рашистами журналіста Дмитра Хилюка.
  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.