«Поверніть мене додому»: Радіо Свобода покаже фільм про депортацію українських в’язнів

Кадр із фільму «Повернуть мене додому»

Журналісти проєкту «Ти як?» підготували документальний фільм про незаконне вивезення засуджених з окупованих територій України до Росії восени 2022-го року, а також про те, як після відбування покарань у російських в’язницях, українці намагаються повернутися додому через Грузію.

Прем’єрний показ пройде 11 липня в «Українському Домі» у Києві о 19:00. Після перегляду документальної стрічки відбудеться обговорення за участі правозахисників, представників влади та медіа. Тема дискусії – «Чи можливі нові ордери МКС проти посадовців РФ?»

Знімок екрану із фільму «Повернуть мене додому»
Знімок екрану із фільму «Повернуть мене додому»

В цей же день відбудеться прем’єра на YouTube-каналі Радіо Свобода. Відео стане доступним о 20:00.

Стрічка розповідає про українців, які пережили депортацію в Росію. Герої фільму – Руслан, Володимир і Юрій – відбували покарання за крадіжки у в’язницях Херсонщини. До виходу на волю їм залишалися лічені місяці. Коли почалася війна, вони написали заяви щодо захисту Україну, але їх не випустили з в’язниці. Так чоловіки потрапили в окупацію. А потім стали одними із близько трьох тисяч депортованих до Росії.

Знімок екрану із фільму «Повернуть мене додому»
Знімок екрану із фільму «Повернуть мене додому»

Там чоловіки відбули своє покарання за рішенням українських судів. Їм пропонували російські паспорти і агітували йти воювати за Росію. Коли ж ексзасуджені українці відмовилися – їх без документів видворили на російсько-грузинський кордон, де вони на місяці застрягли в очікуванні повернення додому.

Скільки засуджених ще перебувають у депортації? Як українці намагаються повернутися додому через Грузію? І чи готові ексзасуджені йти захищати Україну? Про це авторка Мар’яна Сич розкаже у фільмі «Поверніть мене додому». Режисер – Назар Питель.

Знімок екрану із фільму «Повернуть мене додому»
Знімок екрану із фільму «Повернуть мене додому»

Зазначимо, що допрем’єрний показ стрічки відбувся 23 червня у Грузії в рамках міжнародного фестивалю «ZEG Tbilisi storytelling festival», де отримав схвальні професійні відгуки колег.

Форум
  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.