Нацбанк вигадує нові додаткові обмеження на операції фізичних осіб

Національний банк України розробляє проєкт рішення про обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу готівки через термінали самообслуговування.

Про це 8 лютого на конференції “Фінанси для бізнесу під час війни” повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, акцентуючи на проблемі тіньових платежів.

Додаткові обмеження на операції фізосіб та обмеження щодо розпорядження власними коштами Рожкова назвала сенситивною і актуальною темою.

“З точки зору запровадження додаткових обмежень на операції фізичних осіб… обмежень щодо розпорядження… власними коштами, це дуже сенситивна тема. Ми це питання опрацьовуємо з усіх точок зору”, – зазначила представниця Нацбанку.

Однак, за її словами, це не стосується всієї країни, але при цьому зачіпає велику кількість бізнесу, який “продовжує використовувати найрізноманітніші механізми ухилення, зменшення оподаткування тощо”.

“Ми наразі опрацьовуємо це питання і далі вже радитимемось з нашими колегами з профільного комітету, як краще нам це зробити, щоб, з одного боку, не обмежити нормальний бізнес, нормальних людей, а з іншого – все-таки зменшити можливості маніпуляцій та обходу закону”, – додала Рожкова.

Про те, що Національний банк України пропонує обмежити грошові перекази в Україні на час воєнного стану розповів 5 лютого голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, обмеження потрібні для подальшої боротьби з міскодингом і тіньовими фінансовими операціями. Він додав, що в сегменті безготівкових платежів існують схеми, які дозволяють відбуватися забороненим видам господарської діяльності. Наприклад:

– незаконна організація та проведення азартних ігор;

– легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом;

– шахрайські схеми з використанням фішингу;

– використання віртуальних активів для проведення сірих і тіньових операцій.
  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.