censor.org.ua
Мошенническое прошлое руководителя АОЗ Безруковой.

Шахрайське минуле голови АОЗ Безрукової.

Епопея з звільненням Марини Безрукової з посади голови Агентства оборонних закупівель, незважаючи на рішення керівництва Міністерства оборони, триває. Звільнена чиновниця вже звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням про захист. При цьому під час нинішньої ситуації чомусь ніхто не згадав про "трудовий шлях" самої Безрукової. А це виявилося дуже цікаво. Lenta.UA вирішила розповісти про те, кого насправді вдалося просунути на посаду голови АОЗ та чому пані Безрукова ще 13 років тому перебувала в розшуку.

Останні тижні супроводжуються грандіозним скандалом в Агентстві оборонних закупівель. Все – через історію з звільненням голови АОЗ Марини Безрукової. Вона явно не бажає йти з цієї посади. Ситуація дійшла до того, що через «правильного» нотаріуса її в реєстрах відновили на посаді. Нарешті, Мін'юст прямо заявив про незаконність подібних дій. Слід зазначити, що відповідно до законодавства, міністр оборони має право на звільнення голови АОЗ. Але це не сподобалося «професійним активістам», які підняли неистову метушню.
І це незважаючи на те, що розмови про неякісні міни, «хаос» у побудові фортифікацій і дезорганізацію в забезпеченні дронами звучали неодноразово. Хоча член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін прямо зазначив у недавньому інтерв'ю, що «якби Сили оборони воювали лише тим, що постачав АОЗ, то фронт був би за Збручем».
На жаль, адвокати Безрукової не дуже цікавилися попереднім життям їх «підзахисної». Більше того, якби вони про це знали, то навряд чи її б призначили на таку посаду.
В Wikipedia дуже мало можна знайти про те, чим займалася Безрукова до 2017 року. «Має понад 20 років досвіду в управлінні ланцюгами постачання та розвитку партнерства з іноземними компаніями», – йдеться в мережевій енциклопедії. Формально вона працювала в різних компаніях. Була в «Юнісистемі» начальницею відділу закупівель та логістики, потім займала посаду генерального директора в «Люмине груп» (оптова торгівля електропобутовими приладами). Потім був зліт у вигляді посади головного спеціаліста з закупівель у Veld World (UK) Limited, а також німецької групи виробника цементу Dyckerhoff AG.

А далі вона опинилася в Укренерго, де працювала з 2017 року до свого призначення в АОЗ. І де з її ім'ям було пов'язано чимало скандалів. Так, Безрукова була учасником судових розглядів кримінального провадження. Було встановлено, що посадовими особами ГП «НЕК «Укренерго», разом зі структурним підрозділом «Укрэнергосервис» (де спочатку і працювала Безрукова), «вчиняється розтрата та заволодіння грошовими коштами під час закупівель та проведення робіт на об'єктах, де вони є замовниками таких робіт, а джерелами фінансування таких робіт є кошти тарифу ГП «НЕК «Укрэнерго». Йдеться про кримінальне провадження № 42018000000002532 від 18.10.2018 року за ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368, ч. 5 ст. 191 КК України. Окрема історія – з закупівлею «Укрэнерго» бронежилетів на початку повномасштабного нападу. Все б нічого, захист співробітників енергетичної компанії – передусім. Але хтось явно «прикурив» на цих закупівлях. Безрукова як член правління ЧАО «НЕК «Укрэнерго» за матеріалами кримінального провадження №12018100100012786 від 03.12.2018 року за ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України.
Втім, це ще не все. Колись Безрукова вдалося опинитися в розшуку, оголошеному правоохоронними органами. У розпорядженні нашого видання виявилися вкрай цікаві матеріали, що демонструють скандальні сторінки з життя екс-керівника АОЗ.

Тепер по порядку. 5 листопада 2010 року в Шевченківське управління поліції ГУНП у Києві надійшла заява Віталія Усєнка, який повідомив, що Безрукова Марина Володимирівна шахрайським шляхом заволоділа коштами в сумі 684 306 грн. Далі більше: в Бучанське районне управління поліції ГУНП у Київській області надійшла заява Городецької Єлени Дмитрівни, яка повідомила, що Безрукова взяла у неї в борг гроші в сумі 325 000 доларів США і не повернула їх.
В результаті Безрукова опинилася в розшуку як «особа, що переховується від органів досудового розслідування». У цьому статусі вона перебувала близько півроку. Нарешті, майбутня голова АОЗ була затримана Подільським управлінням поліції ГУНП у Києві. Як їй вдалося вирішити питання з правоохоронними органами, адже йшлося про шахрайство – невідомо. Ходили чутки, що Безрукова розповідала тодішній міліції про те, що «неустановлені особи вчинили неправомірні дії з використанням електронного цифрового підпису».
Наскільки це правда – невідомо. Але цікаво, що ще задовго до очолення Агентства з закупівлі зброї Безрукова цікавилася цим питанням, явно турбуючись про власну безпеку. У 2009 році вона стала власницею зброї: пістолета під гумову кулю ПМТ. Від кого планувала відстрілюватися Безрукова – невідомо.
Далі «озброєна і небезпечна» Безрукова опинилася в високих кабінетах, намагаючись забути про своє брудне минуле. Нарешті, через цей скандал Україна втрачає час. У розпал війни ключовий орган, який повинен займатися закупівлею озброєння для Сил оборони 24/7, буквально паралізований. З усіма негативними наслідками…

Крижак Дмитро