censor.org.ua
Трамп дважды вошел в президентскую реку: как он стал символом перемен, преодолевая все препятствия на пути к Белому дому.

У Білому домі на білому коні: як Трамп двічі увійшов у президентську ріку.

Україна та світ привітали 78-річного республіканця Дональда Трампа з перемогою. Дізнайтеся більше про те, як 75-й мешканець Oval Office став 77-м його господарем, у матеріалі Lenta.UA.

Кандидат від республіканської партії Дональд Трамп гарантовано отримує 277 голосів виборців (для перемоги достатньо отримати 270 голосів), синхронно повідомили близько полудня за Києвом у середу, 6 листопада, провідні американські ЗМІ: CNN, The New York Times, Associated Press, Fox News та інші. Зазначається, що останні необхідні для перемоги голоси головному республіканцю приніс штат Вісконсин. Результат виборів, як раніше писала Lenta.UA, залежав від результатів у семи коливальних штатах, і там Трамп таки знайшов таку бажану для себе електоральну підтримку.

Президент Володимир Зеленський вже привітав пана Трампа з перемогою та висловив надію, що під його керівництвом Сполучені Штати продовжать «дальшу потужну двопартійну підтримку України». «Вітаю Дональда Трампа з вражаючою перемогою на виборах! Пам’ятаю нашу чудову зустріч з президентом Трампом у вересні, коли ми детально обговорили стратегічне партнерство між Україною та США, План перемоги та шляхи припинення російської агресії проти України. Я ціную прихильність президента Трампа до підходу «мир через силу» у глобальних справах. Саме цей принцип реально наблизить справедливий мир в Україні. Сподіваюся, що ми разом втілимо його в життя», - акцентував нинішній господар Банкової.

Також поспішили привітати Дональда Трампа з перемогою президент Франції Емманюель Макрон, прем'єр Італії Джорджія Мелоні, голова британського уряду Кір Стармер, прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, президент Польщі Анджей Дуда та інші європейські лідери. На болотах же устами путінського спікера Пєскова заявили, що, мовляв, у «горячих» планах кремлівського диктатора поки не значиться пункт про привітання Трампа, оскільки «США - недружня країна, що воює проти Росії».

В ніч на 6 листопада Трамп виступив на мітингу своїх прихильників у Палм-Біч, де «авансом» оголосив про свою перемогу, коли чіткі контури поствиборчої картини ще тільки почали проявлятися. «Ми збираємося допомогти нашій країні одужати. У нас країна, яка потребує допомоги. Ми захистимо наші кордони. Ми виправимо все в нашій країні», - зазначив Трамп. Він також подякував американському народу за «виняткову честь бути обраним 47-м президентом і 45-м президентом». «Я буду боротися за вас, за вашу родину і за ваше майбутнє. Кожен день я буду боротися за вас, і з кожним подихом, я не заспокоюся, поки не побудую сильну, безпечну і процвітаючу Америку, яку заслуговують наші діти, і яку заслуговуєте ви. Це буде справжній золотий вік Америки», - додав республіканець.

Слід зазначити, що надію в прихильників Дональда Трампа вселили вже перші результати екзит-полів, які почали з'являтися приблизно о сьомій вечора за Вашингтоном (два години ночі вівторка за Києвом). Так, судячи з екзит-полу CNN, Демократична партія провалила завдання мобілізації електорату. 5 листопада республіканців на дільниці прийшло більше (40%), ніж демократів (37%). Також стало відомо: 67% з тих, хто вважає, що ситуація в американській економіці погана або дуже погана, проголосували за Дональда Трампа. Крім того, Камалі Харріс не вдалося в достатній мірі розвинути в електоральних цілях тему з критикою заборони на аборти на федеральному рівні: білі жінки голосували частіше за прихильника такої міри Дональда Трампа (50% проти 48%). Білі чоловіки також підтримували екс-господаря Білого дому значно активніше, ніж Камалу Харріс (59% проти 39%). І, що стало зовсім несподіванкою, Дональда Трампа підтримали чверть чоловіків-афроамериканців.

До початку підрахунку голосів букмекери очікували перемогу Дональда Трампа з 60-відсотковою ймовірністю. Однак одразу після закриття дільниць і виходу екзит-полів ймовірність перемоги Дональда Трампа зросла до 72%, до 22 години за американським часом - до 80%, а до 23 години - до цілком 90%. І перші ж результати підрахунку голосів почали підтверджувати такі прогнози. Зокрема, Дональд Трамп успішно виступив у більшості коливальних штатів, від яких і залежав підсумок виборів (Мічиган, Вісконсин, Пенсильванія, Північна Кароліна, Джорджія, Аризона та Невада).

Як повідомила телекомпанія NBC, після перших поствиборчих «ластівок» у штабі Камали Харріс воцарилося «траурне настрій». Один з прихильників демократів, коментуючи телеканалу перші результати голосування, порівняв атмосферу серед демократів з похоронами.

Зазначимо, що першою з коливальних штатів у трамповському активі з'явилася Північна Кароліна. Далі Трамп «забрав» Джорджію, потім і всі інші. Відразу після цього на адресу республіканця почали надходити перші привітання. «Народ США дав Трампу кристально чіткий мандат на зміни», - написав у соцмережі X один з його найближчих прихильників, мільярдер Ілон Маск, який, як очікується, увійде в нову адміністрацію. «Вітаємо Трампа з історичною перемогою», - написав у тому ж X колишній незалежний кандидат у президенти США Роберт Кеннеді-молодший, який знявся з гонки і підтримав Трампа. А першим з світових лідерів республіканця привітав президент Сальвадору Найіб Букеле. «Вітаємо обраного президента Сполучених Штатів Америки», - написав він, прикріпивши спільні фотографії з Дональдом Трампом.

Досить примітно, що обидва кандидати в президенти до останнього моменту продовжували активно взаємодіяти з виборцями. В той час як 5 листопада мільйони американців по всій країні в рамках останнього дня голосування стояли в чергах на виборчих дільницях, віце-президент Камала Харріс (яка проголосувала заздалегідь поштою в рідній Каліфорнії) нагрянула в штаб-квартиру Демократичного національного комітету у Вашингтоні. А Дональд Трамп цього дня з дружиною проголосував за себе особисто в Палм-Біч (Флорида). Спілкуючись з журналістами, він заявив: швидше за все, це буде його остання передвиборча кампанія незалежно від її результатів. При цьому республіканець висловив занепокоєння щодо збоїв машин для голосування, які були виявлені в таких критичних для виборів штатах, як Мічиган, Кентуккі, Меріленд і Пенсильванія. Суддя з Пенсильванії через такі збої навіть роз