Вчені з Південної Кореї створили та запустили першу космічну ракету-носій після кількох невдалих випробувань. Вона стартувала у вівторок, 21 червня, о 16:00 за місцевим часом з космодрому «Наро» на південному узбережжі півострова, передає Reuters.
Таким чином, Південна Корея стала сьомою космічною державою у світі після США, Російської Федерації (СРСР), Франції, Японії, Індії та Китаю.
Триступенева KSLV-2 («Нурі») висотою 47,2 метра і діаметром 3,5 метра була розроблена в Корейському інституті аерокосмічних досліджень (KARI). У новій «Нурі» використані виключно корейські технології.
Ракета піднялася на заплановану висоту 700 км і вивела на орбіту кілька супутників. Насамперед це супутник масою близько 163 кг для перевірки характеристик самої ракети. Після відділення від ступені він успішно зв'язався зі станцією в Антарктиді.
Інший супутник – вагою близько 1,63 тонни – був потрібен для перевірки вантажопідйомності. Також в космос було виведено чотири маленькі кубічні супутники від різних університетів.
Інститут аерокосмічних досліджень працює над KSLV вже 12 років. Спочатку в проекті брала участь Росія, де виготовили першу ступінь носія. Перші два запуски спільної KSLV-1 не вдалися через проблеми з технікою корейської сторони, а у 2013 році ракета все ж успішно пройшла випробування.
За заявами KARI, до 2027 року планується провести ще чотири випробувальні запуски ракети «Нурі». Вона відіграє ключову роль у створенні південно-корейської системи супутникової навігації та зв'язку 6G. В амбітну космічну програму країни також входить запуск військових супутників-шпигунів, хоча офіційно «Нурі» не повинна використовуватися як зброя.
Фото: KOREA POOL / Alamy
Алеся Цвирка