Європейська Комісія в звіті щодо України оцінила готовність агросектору до європейської інтеграції як задовільну, повідомив віце-президент Київської школи економіки (KSE) з економічної освіти професор Олег Нив'євський у Telegram.
"Євроінтеграційна готовність аграрного сектору виглядає таким чином: за сукупністю також поки двійка (за п'ятибальною системою)", - написав він.
Віце-президент KSE конкретизував, що Єврокомісія оцінила український аграрний сектор та сільський розвиток на одиницю (early stage of preparation); продовольчу безпеку, ветеринарію та фітосанітарію на трійку (moderately prepared); аквакультуру на двійку (some level of preparation).
Нив'євський нагадав, що в Єврокомісії оцінюють прогрес за шестибальною системою. Відповідно, при перерахунку на українську систему оцінювання він виглядає задовільно: четвірки для аграрного сектору та сільського розвитку, а також за продовольчою безпекою, ветеринарією і фітосанітарією. За євроінтеграційний процес в аквакультурі – п'ять.
"Визначений прогрес є. … Коротше, ще дуже і дуже багато роботи для державної машини", - резюмував віце-президент KSE.
Як повідомлялося, Європейська Комісія навесні 2024 року завершила первинний скринінг українського законодавства на предмет його відповідності нормам Європейського Союзу.
За інформацією першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, тепер кожен законодавчий акт буде звірятися по абзацах і пропозиціях, при цьому звірка аграрного законодавства буде проводитися останньою, орієнтовно, у вересні 2025 року.
В коментарі "Інтерфакс-Україна", він пояснив, що найбільш складними в плані імплементації для України можуть стати адаптація системи захисту рослин, інклюзія нітратних директив, дотримання норм викидів парникових газів на гектар сільгоспугідь, а також необхідність повсюдної турботи про благополуччя тварин і умови їх утримання. Окремим викликом стане перегляд системи ветеринарії та використання в ній ветпрепаратів, зокрема, антибіотиків.