censor.org.ua
Глобальная инфляция снижается, и мир вступает в период слабого экономического роста, сообщает глава МВФ.

Глобальна інфляція сповільнюється, світ переходить на шлях повільного зростання, - заявила голова МВФ.

Глобальна інфляція продовжує сповільнюватися, жорстка монетарна політика дала свої результати, не завдавши шкоди світовій економіці, зазначила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва.

Глобальна інфляція продовжує уповільнюватись, жорстка монетарна політика дала свої результати, не підриваючи світову економіку, заявила директорка-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва.

При цьому вона зазначила, що "радіти поки рано", оскільки хоч інфляція і сповільнюється, ціни консолідуються на нових, більш високих рівнях.

Згідно з прогнозом МВФ, який озвучила Георгієва, глобальна інфляція сповільниться з 5,7% у четвертому кварталі минулого року до 5,3% у поточному кварталі і далі до 3,5% у четвертому кварталі наступного року. При цьому в країнах з розвинутою економікою сповільнення темпів зростання споживчих цін відбуватиметься швидше.

"Тепер світ виходить на траєкторію низьких темпів зростання і високого рівня боргу, - заявила Георгієва під час виступу в п’ятницю в рамках щорічних зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні. - Ми прогнозуємо, що протягом наступних п’яти років світовий ВВП зростатиме млявими темпами, в середньому на 3,2% на рік".

При цьому глобальний показник державного боргу країн буде продовжувати зростати, очікують в МВФ. Експерти організації бачать ризик того, що світовий державний борг перевищить базовий прогноз МВФ на суму, еквівалентну 20% світового ВВП, називаючи такий сценарій "жорстким, але правдоподібним".

"Зростаючі процентні платежі поглинають все більшу частку доходів бюджету, особливо в країнах з низьким доходом та країнах, що розвиваються. Все це на фоні накопичення потреб у витратах", - заявила Георгієва.

До числа пріоритетних напрямків витрат належать витрати, пов’язані з кліматом та демографією, а в країнах, що розвиваються, і країнах з низьким доходом - інвестиції, спрямовані на усунення відставання в економічному розвитку, зазначила вона.

За словами Георгієвої, світова торгівля більше не є тією потужною рушійною силою економічного зростання, якою була раніше.

"Відхід від глобальної економічної інтеграції, викликаний як побоюваннями, пов’язаними з національною безпекою, так і незадоволенням тих, хто через це опинився в програші, проявляється в безупинному поширенні заходів промислової політики, торгових бар’єрів і протекціонізму", - сказала голова МВФ.

Вона закликала країни, що є членами МВФ, переходити до відновлення бюджетних резервів, інвестувати в реформи, що сприяють економічному зростанню, а також працювати над вирішенням глобальних проблем. Крім того, в умовах пом’якшення грошово-кредитної політики державам необхідно починати бюджетну консолідацію вже зараз, заявила Георгієва.