Кабінет Міністрів України зменшив з 80% до 60% показник імпорту електроенергії підприємствами, при якому до них не будуть застосовуватися заходи щодо обмеження електропостачання, повідомило Міністерство енергетики.
“Заходи обмеження електроенергії не будуть застосовуватися до підприємств, які імпортують більше 60% від обсягу споживання”, – говориться в Телеграм-каналі Міненерго за результатами засідання уряду у вівторок.
Зазначається, що зміни в Положення про особливості імпорту електроенергії в умовах правового режиму воєнного стану Кабмін вніс за пропозицією Міненерго та з урахуванням звернень учасників ринку електроенергії “для створення передумов для збільшення імпорту електроенергії та забезпечення стійкості енергосистеми в умовах її дефіциту”.
“Рішення уряду прийнято з урахуванням збільшення лімітів потужності для імпорту електроенергії в Україну з європейських країн до 2,1 ГВт. Це створить додаткові стимули для залучення більшого обсягу комерційного імпорту електроенергії, дозволить розвинути її генерацію та забезпечити більшу стійкість енергосистеми в умовах дефіциту,” – прокоментував голова Міненерго Герман Галущенко.
Згідно з повідомленням в Телеграм представника уряду в парламенті Тараса Мельничука, змінами в Положення про особливості імпорту електроенергії, передбачено не застосовувати заходи щодо обмеження енергоспоживання – графіки обмеження споживання електроенергії, почасового її відключення, обмеження споживання електричної потужності, аварійного відключення – до небытових споживачів, у загальному обсязі споживання електроенергії яких в кожній розрахунковій годині обсяг імпортного ресурсу складає не менше 60% або не менше 60% цього споживання забезпечується за рахунок власного виробництва електроенергії.