censor.org.ua
Кабмин предлагает выделить в госбюджете-2025 150 млн грн для Агентства единства украинцев и 200 млн грн на продвижение имиджа Украины.

Кабмін пропонує в державному бюджеті-2025 виділити 150 млн грн на Агентство єдності українців та 200 млн грн на імідж України.

Уряд України в схваленому в п’ятницю до другого читання проекті державного бюджету на 2025 рік пропонує виділити додатково Міністерству культури та інформаційної політики 488,4 млн грн, з яких 200 млн грн призначено на проекти стратегічних комунікацій та просування позитивного іміджу України за кордоном.

Уряд України у затвердженому в п'ятницю до другого читання проекті державного бюджету на 2025 рік пропонує виділити додатково Міністерству культури та інформаційної політики 488,4 млн грн, з яких 200 млн грн на проекти стратегічних комунікацій та просування позитивного іміджу України за кордоном.

Як повідомило Міністерство фінансів України, окремо передбачено 150 млн грн для підтримки українців за кордоном та сприяння їх поверненню в Україну через діяльність Агентства єдності українців при Мінекономіки.

Серед інших змін – виділення додатково Міністерству оборони та ГУР МО 1 млрд грн на розвиток озброєння та військової техніки при одночасному скороченні фінансування Генеральної прокуратури на 1,2 млрд грн.

Крім того, в підтримку оборонно-промислового комплексу передбачено 500 млн грн для здешевлення кредитів підприємствам.

Як зазначив Мінфін, для розвитку аграрного сектору передбачено додатково 1 млрд грн на підтримку тваринництва та переробку сільськогосподарської продукції.

Доопрацьований проект держбюджету-2025 також передбачає 1 млрд грн на реалізацію інвестиційних проектів через Державний фонд регіонального розвитку, а ще 1 млрд грн виділено на відновлювальні роботи в Харкові, що повинно дозволити відновити об'єкти житлово-комунальної сфери, постраждалі від бойових дій.

Згідно з релізом, на надання компенсацій за знищене житло передбачено 3 млрд грн, а за пошкоджене майно — 1 млрд грн.

Зазначається, що додатково 646 млн грн виділено Міністерству охорони здоров'я, зокрема 500 млн грн на реімбурсацію ліків для лікування серцево-судинних та неврологічних захворювань.

Крім того, витрати Мінсоцполітики збільшено більш ніж на 1,4 млрд грн, зокрема 1 млрд грн – на допомогу внутрішньо переміщеним особам, 102,2 млн грн - на оплату хмарних ресурсів для цифрових технологій та 328,6 млн грн - на послуги денного догляду для дітей з інвалідністю.

Вказується, що доходи, які раніше спрямовувалися в спеціальний фонд у розмірі 43,2 млрд грн на фінансування Державного дорожнього фонду, тепер повністю перенесені в загальний фонд бюджету, а додаткові 12 млрд грн спрямовані на підвищення виплат вчителям.

Як повідомив Мінфін, у бюджеті також враховано рішення Стратегічної інвестиційної ради щодо спрямування 36,4 млрд грн на реалізацію пріоритетних напрямків публічних інвестицій, зокрема: 11,8 млрд грн – на освіту, 8 млрд грн - на водопостачання, 6 млрд грн - на соціальний захист, 5,6 млрд грн - на охорону здоров'я, 4,4 млрд грн - на транспорт, 502 млн грн - на державне управління та 70 млн грн - на проекти в сфері культури, зокрема, на будівництво укриттів.

В цілому витрати загального фонду держбюджету в доопрацьованому проекті становлять 3 трлн 709,8 млрд грн. Як раніше повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, вони збільшені на 50 млрд грн.

"Затвердження урядом проекту бюджету у другому читанні – це чіткий сигнал, що Україна залишається на шляху фінансової стабільності навіть у складних умовах війни. Ми зосередилися на пріоритетах: забезпеченні оборони, соціальній підтримці населення та створенні можливостей відновлення економіки. Бюджет базується на реалістичних оцінках та враховує виклики воєнного часу, а також пропозиції парламенту", - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Як повідомлялося, в урядовому проекті держбюджету-2025 до 1-го читання доходи загального фонду (без грантів та міжбюджетних трансфертів) були заплановані в сумі 2,7 трлн грн, що на 268 млрд грн більше, ніж у 2024 році, тоді як витрати – 3,644 трлн грн, що більше показника 2024 року на 107 млрд грн, зокрема загальний ресурс на національну безпеку та оборону становив в обсязі 2,223 трлн грн (близько 26% ВВП), що на 46 млрд грн більше плану-2024.