censor.org.ua
"Киевтеплоэнерго" сообщает о попытках правоохранительных органов остановить работу своего крупнейшего подразделения.

"Київтеплоенерго" повідомляє про спробу правоохоронців перешкодити роботі його найбільшого підрозділу.

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" ("КТЕ") в понеділок повідомило про спробу правоохоронців зірвати діяльність найбільшого підрозділу підприємства – "Київські теплові мережі". Це сталося після попередньої спроби під час слідчих дій 22 листопада, яка була націлена на зрив відновлення пошкодженого внаслідок обстрілів обладнання на одній з київських ТЕЦ.

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" ("КТЕ") в понеділок повідомило про спробу правоохоронців зірвати роботу найбільшого підрозділу підприємства "Київські теплові мережі" після попередньої спроби під час слідчих дій 22 листопада зірвати відновлення зруйнованого внаслідок обстрілів обладнання на одній з київських ТЕЦ.

"Цього разу представники територіального управління БЕБ у Києві прийшли в СП "Київські теплові мережі", до складу якого входить понад 160 теплоісточників, 2,7 тис. теплосетей та аварійні бригади, які щоденно відновлюють теплопостачання та усувають пошкодження на зношених трубопроводах," - повідомила компанія у Телеграм-каналі.

Паралельно обшуки були розпочаті в головному офісі комунального підприємства.

У "КТЕ" висловили подив щодо обставин приходу слідчих. Зокрема, підставою для обшуків на ТЕЦ стало не виявлення факту скоєння злочину, а усна інформація від третіх осіб.

"Сьогодні правоохоронці прийшли за застарілим визначенням суду, якому вже більше місяця. Складається враження, що правоохоронці свідомо накопичують запас штучних приводів, щоб використовувати їх у бізнесових або політичних інтересах для тиску," - зазначили в підприємстві.

У "КТЕ" повідомили, що, згідно з постановою суду, підставою для кримінального провадження є звинувачення у укладанні договорів за завищеною собівартістю робіт з благоустрою після усунення пошкоджень теплосетей. При цьому правоохоронці ігнорують той факт, що переможець торгів визначався автоматично на конкурсній основі в публічній системі закупівель "Прозорро" з вибором найменшої з запропонованих пропозицій.

"Оскільки укладення договорів без проведення конкурсу, на що тимчасово надано дозвіл під час воєнного стану, правоохоронців також не влаштовує, інших способів проведення закупівель законодавчо не передбачено, "Київтеплоенерго" не розуміє, як у такому випадку повинні здійснюватися закупівлі, зокрема критичних для енергокомплексу матеріалів," - підкреслили в компанії.

У "КТЕ" стверджують, що під час проведення обшуків, як і в попередні рази, КП не перешкоджало слідчим діям.

"Враховуючи складену ситуацію, "Київтеплоенерго" заявляє про посилення тиску на найбільше теплоенергетичне підприємство України, яке є невід'ємною частиною енергосистеми України. Адже тільки за останні два робочі дні слідчі дії на важливих об'єктах життєзабезпечення проходять вже вдруге," - заявило "КТЕ".

У КП звернули увагу, що у випадку порушення роботи його об'єктів критичної інфраструктури може постраждати енергопостачання споживачів усієї України.