Про це журналісти Новини.LIVE запитали у одеситів.
Останнім часом в Одесі бушують сезонні хвороби та інфекції. Проте частина одеситів вважає, що за цими звичайними симптомами ховається небезпечний китайський вірус. Зокрема, в цьому впевнена Тетяна, яка підкреслює, що інфекція в місті активна ще з літа.
"Я думаю, що цей вірус уже у нас з літа, адже його симптоми дуже схожі на застуду. Тож вважаю, що вже половина Одеси ним точно переболіла. І, якщо чесно, то жодні локдауни нам не потрібні — війна і так триває", — ділиться Тетяна.
А ось тезка жінки говорить, що не варто заздалегідь піддаватися паніці, адже оцінку цієї інформації повинні дати епідеміологи. І вже після цього приймати рішення про можливі обмеження.
"Я вже нічого не боюся. Складно сказати насправді, як буде. Треба тут запитувати епідеміологів, а ми до всього пристосуємося. Ми вже витривалі", — додає Тетяна.
Інша частина одеситів закликає не поспішати з панікою, нагадуючи, що після минулої пандемії у багатьох виробився певний імунітет. Більше того, всі вже добре знають, як діяти, щоб запобігти стрімкому поширенню нової хвороби. Так, за словами Надії, всі страхи та обмеження більше в головах людей. Тому їх слід тримати холодними та раціонально споживати інформацію.
"Не боюся. У мене хороший імунітет. Мені взагалі здається, що і боятися не варто, адже ми можемо намалювати собі великі наслідки, ніж вони можуть бути", — підкреслює Надія.
Зі свого боку, Олеся впевнена, що повтор локдауну малоймовірний, оскільки цю хворобу почали брати під контроль одразу в Китаї. Так що великої кількості заражених в Україні, сподівається дівчина, не передбачається.
"Я не боюся. В минулий раз я хворіла на коронавірус двічі. Не знаю, чи вистачить мені імунітету цього разу. Але що робити? Я не думаю, що буде ще один такий же локдаун, адже всі вже зрозуміли, що це не так страшно. Сподіваємось на краще", — підкреслює Олеся.
Схожої думки і інша одеситка Ольга. У жінки оптимістичні відчуття, що все буде тільки краще і великих наслідків цього вірусу для України та Одеси не буде.
"Будемо берегтися. Ми вже пройшли цей етап. Думаю, гірше вже точно не буде. А тільки краще", — заключає Ольга.
В Україні вже зафіксовано 13 випадків зараження новою інфекцією, і, на щастя, їх кількість в останні дні не зростає. Проте кожен з нас може ще більше захистити себе, якщо вчасно буде дотримуватися простих, але важливих рекомендацій від Міністерства охорони здоров’я:
Україна вже не раз стикалася з викликами пандемій, і відлуння останньої досі нагадує про себе санітайзерами в громадських місцях та знаками збереження дистанції. Тому немає причин перебільшувати загрозу нового вірусу — маючи досвід і підготовку, ми обов’язково зможемо його подолати!
Нагадаємо, ВООЗ закликала Китай надати дані для дослідження походження COVID-19, присвятивши заяву до п’ятої річниці повідомлення про перші випадки "вірусної пневмонії" в Ухані.
Також спеціалісти виявили генетичні мутації пташиного грипу, які можуть полегшити його проникнення в клітини верхніх дихальних шляхів людини.