censor.org.ua
Нефть и газ в Одесской области: какие перспективы открывает сделка с США?

Нафта та газ в Одеській області — що очікувати від угоди зі США.

Одеський регіон — це не лише найбільша область України, а й територія, багата корисними копалинами. У нас є вугілля, золото, сіль, газ та нафта, а також глина, пісок і черепашник. Лише в родовищі біля острова Зміїний було виявлено газ обсягом 21 мільярд кубометрів. Наразі ці ресурси не експлуатуються, але можуть стати привабливими для іноземних компаній, особливо після заяви Трампа про бажання отримати доступ до надр України в обмін на допомогу з боку США. Чи приверне це інвестиції в Одеську область і які можуть бути наслідки?

Про це в ексклюзивному інтерв'ю журналістам Новини.LIVE розповів політолог Михайло Шабанов.

Наслідки для екології

Видобуток природних ресурсів завжди має наслідки для навколишнього середовища. Швидше за все, розробка родовищ нафти і газу поблизу Зміїного острова суттєво вплине на екологію Одеського регіону. Однак в умовах економічного спаду та можливих угод із США Україна може бути змушена поступитися і піти на таке співробітництво, адже залучення інвестицій та підтримка союзників зараз є перспективним для країни.

"Будь-яка розробка корисних копалин так чи інакше позначається на екології. Має бути думка експерта з цього приводу. Я думаю, що вплине безумовно. Але знову ж таки, в ситуації, в якій ми знаходимося, це певна все ж безвихідь. На жаль, ми будемо йти на ті умови, які принаймні прийнятні для нас, для того, щоб зупинити російського агресора. Є кілька варіантів, але всі вони передбачають різні поступки. І те, що пропонує Трамп, в принципі воно прийнятно",— говорить політолог Михайло Шабанов.

Інвестиції в туризм

Ймовірний видобуток нафти і газу в Одеському регіоні створює нові економічні перспективи не лише для Америки, але й для інших партнерів. Інтерес до південного регіону проявляють не лише Сполучені Штати, але й Європа, Японія та, ймовірно, Китай. Питання в тому, чи залишиться Україна привабливою для інших інвесторів після можливої угоди з Білим домом.

"Інвестиції можуть вкладатися також в інші сфери. Той же туризм, який в принципі цікавий для європейських партнерів, зараз він, можливо, не є таким прибутковим. Не оцінюється в 500 млрд доларів за цю угоду, як визначив Трамп. Але в цьому сенсі туризм в Одеському регіоні є різним і перспективним для європейців", — зазначив політолог.

Перспективи Одеської області

Перспективи для Одеської області дуже непогані. Головне, щоб їх можна було реалізувати. Адже саме з залученням більшої кількості інвестицій Україні вдасться підняти свою економіку.

"Будь-які інвестиції — американські, європейські, азійські — сприяють економіці. Чим їх більше, тим краще. Насправді тут важливо зберегти баланс між можливостями наших партнерів і можливістю для наших вітчизняних",— говорить Михайло Шабанов.

Залучення іноземних інвестицій, незалежно від їх походження — американських чи азійських, буде сприяти економічному зростанню України. Однак важливо зберегти баланс між інтересами міжнародних партнерів і розвитком вітчизняного бізнесу.

Раніше ми писали про мету візиту делегації від ЮНЕСКО в Одесі. А також про те, що Трамп розглядає Одесу як потенціал для інвестицій.