censor.org.ua
Риски, связанные с предложением Трампа по Украине: какие последствия могут нас ожидать?

Пропозиція Трампа щодо України — які ризики нас очікують?

Підписавши угоду з Україною, американський президент прагне домовитися про доступ до стратегічно важливих ресурсів нашої країни. Адже ці метали широко використовуються у високотехнологічному виробництві, зокрема для виготовлення смартфонів, комп'ютерів, медичного обладнання та іншого. Проте наразі Україна не має змоги повністю використовувати ці ресурси. У разі надання американським компаніям дозволу на видобуток корисних копалин Трамп обіцяє військову допомогу та припинення вогню на фронті. Чи дійсно все так просто, як здається на перший погляд, чи все ж таки є приховані ризики? Що криється за пропозицією Трампа?

Про це журналістам Новини.LIVE розповів політолог Михайло Шабанов.

Ресурси заради миру

Україна відкрита до співпраці і раніше пропонувала подібні умови в рамках "плану перемоги" восени 2024 року. Для США ці ресурси можуть стати своєрідною компенсацією за надану підтримку в складний військовий період. І відмовитися від цієї пропозиції непросто, адже і влада, і народ прагнуть якнайшвидшого встановлення миру.

"Розмови про рідкоземельні корисні копалини укладаються в загальний контекст заяв Трампа. Він в першу чергу є бізнесменом, який йде своїм шляхом, це людина тиску, і, швидше за все, буде тиснути на українську сторону. Ми певним чином стоїмо в ситуації безвиході, оскільки потрібен мир і зупинка війни. Трамп це розуміє, і ми готові йти на поступки", — зазначив Михайло Шабанов.

Умови для України

Водночас умови можливого договору ще не визначені. Потенційно Україна може отримати вигоду у вигляді інвестицій, однак існують ризики, пов'язані з діяльністю іноземних комерційних структур на нашій території. Особливо враховуючи те, що значна частина рідкоземельних корисних копалин знаходиться на тимчасово окупованих територіях.

"В цьому сенсі, як Трамп бачить ситуацію, незрозуміло, адже потрібно ще "дожати" Росію. Чи він бажає так званих угод, до цих територій між Україною та Росією? Тут незрозуміло. Трамп залишає після своїх заяв точки, на які так звані експерти домислюють інформацію", — зазначив експерт.

Оскільки точного плану співпраці ще не представлено, складно оцінювати ініціативи США. У будь-якому випадку до гучних заяв Трампа слід ставитися з обережністю та ретельно продумувати стратегію, щоб Україна прийняла правильне рішення щодо цієї угоди.

Раніше ми писали про реформування ТЦК в Одесі, а також про загрозу з Чорного моря, кораблі РФ наготові.