censor.org.ua
Проблема мошенничества с локализованными товарами в госcекторе по-прежнему актуальна, отмечает народный депутат.

Проблема шахрайства в державному секторі локалізованих товарів залишається актуальною, - заявив народний депутат.

Моніторинг публічних тендерів, що відбулися в листопаді, виявив п’ять закупівель китайської та турецької техніки, яка в документах значилася як техніка нібито українського виробництва. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, посилаючись на моніторинг публічних закупівель, проведений аналітичним центром CMD Ukraine.

Моніторинг публічних тендерів, що відбулися в листопаді, виявив п’ять закупівель китайської та турецької техніки, яка за документами проходила як техніка нібито українського виробництва, повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, посилаючись на моніторинг публічних закупівель аналітичним центром CMD Ukraine.

"Що робити з шахрайством у реєстрі, зрозуміло давно — виключати шахраїв. Сприяти цьому можна через посилення повноважень комісії Мінекономіки, яка виявляє ці порушення, і передбачивши обов’язок Державної аудиторської служби та Антимонопольного комітету (АМКУ) оперативно реагувати на порушення та накладати жорсткі санкції на порушників", - написав він у Facebook.

За його інформацією, відповідні зміни в законодавстві в роботі.

"Але вже зараз існуюча комісія, що розглядає скарги на роботу "Прозорро", може з легкістю виключити китайські та турецькі товари, внесені шахраями", - вважає нардеп.

Він підкреслив, що в листопаді, зокрема, комунальні підприємства міських рад Запоріжжя та Новогродівки (Донецька обл.) вже в назві публічної закупівлі на Prozorro вказали китайський та турецький бренд техніки, які в підсумку придбали "за кошти платників податків".

"Це вказує не лише на цинічне порушення законодавства про локалізацію, але й на необхідність перевірки на ознаки корупції", - вважає Кисилевський.

За даними моніторингу, КП "Комунтех" (Новогродівка) очолило п’ятірку найбільш грубих порушень публічних тендерів листопада з закупівлею китайського автобуса ANKAI на суму 6,3 млн грн.

Крім того, до п’ятірки увійшли Вишгородська міська рада Київської обл., що закупила турецький екскаватор-навантажувач за 5,15 млн грн, КП "Титан" Запорізької міської ради з закупівлею китайського трактора за 2,04 млн грн, а також відділи освіти Рава-Руської міської ради та Володарської селищної ради Київської обл., що закупили турецькі дизельні генератори відповідно за 0,4 млн грн і 0,35 млн грн.

За даними моніторингу CMD Ukraine, наведеними нардепом, в листопаді в "Прозорро" опубліковано інформацію про 807 закупівель товарів машинобудування на суму 7,5 млрд грн, на які поширюється вимога локалізації, при цьому порушення вимоги виявлено в 228 тендерах (28,3%).

Законодавство про локалізацію в 2024 році вимагає при публічних закупівлях продукції машинобудування наявності в ній не менше 20% складової, виробленої в Україні. При цьому з 2 липня діють нові правила ведення Реєстру локалізованих товарів.