Рішення російського ПАТ "Газпром" про припинення постачання газу до Молдови спрямоване на підрив політичної та економічної стабільності в цій країні, йдеться в спільній заяві країн Північної Балтики (NB8, до складу яких входять Данія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Фінляндія, Швеція, Естонія), опублікованій у вівторок.
"Ми відзначаємо рішення "Газпрому" припинити постачання газу до Молдови з 1 січня 2025 року. Ці дії спрямовані на підрив політичної та економічної стабільності в Молдові", - йдеться в тексті заяви.
У північнобалтійській "вісімці" високо оцінили дії молдавських властей щодо забезпечення стабільності постачання газу та електроенергії в складних умовах і заявили про наміри посилити міжнародну допомогу Молдові.
"Ми будемо працювати з Європейською комісією та іншими ключовими партнерами, щоб бути готовими посилити міжнародну допомогу Молдові в цих цілях. Недавні поліпшення інфраструктури та збільшення потужностей з передачі електроенергії значно підвищили стійкість Молдови до зовнішнього енергетичного тиску, що відображає прихильність країни зміцненню своєї енергетичної безпеки", - йдеться в заяві.
"Ми все ще рішуче налаштовані підтримувати Молдову в розв'язанні поточних енергетичних проблем і в просуванні реформи енергетичного сектору. Ці зусилля важливі не лише для сталого розвитку Молдови, але й для стабільності всього регіону, особливо в світлі більш широких цілей Європи в галузі енергетичної безпеки та продовжуючої російської агресії проти України", - додали в NB8.
Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський нещодавно попередив про намір влади РФ "розвертати Молдову від Європи" і боротися за парламент країни на майбутніх виборах.
Радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна у вівторок в своєму телеграм-каналі підкреслила, що мета РФ – зруйнувати підтримку прозахідних властей у Молдові та допомогти проросійським силам зайняти парламент. За її словами, для цього працює вся інформаційна машина РФ, яка посилює дезінформацію, звинувачуючи прозахідну владу в гуманітарному кризі в Придністров'ї.
"Насправді питання звільнення Придністров'я від російської окупації стає дедалі гострішим. І в даному випадку російські інтереси повинні бути остаточно зруйновані там", - написала Зарівна.