censor.org.ua
Украина и ЕС изучают три возможных сценария агроторговой политики после окончания АТМ.

Україна та ЄК обговорюють три варіанти аграрної торгової політики після закінчення АТМ.

Український уряд та експерти розглядають три можливі сценарії подальшої торгової політики після завершення 5 червня автономних торгових заходів (АТЗ) щодо імпорту українських аграрних товарів до Європейського Союзу, повідомив голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Уряд України та експерти розглядають три можливі сценарії продовження торгової політики після завершення 5 червня автономних торгових заходів (АТЗ) щодо імпорту українських агропродовольчих товарів до Європейського Союзу, повідомив голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

"Перший - це продовження АТЗ для українських агропродовольчих товарів. Це найбільш цікавий варіант, оскільки ми можемо планувати свій експортний потенціал і розуміти, яку кількість (продукції - ІФ-У) можемо ще експортувати до ЄС. Другий варіант - це залишити (обсяги постачання - ІФ-У) на рівні 2021 року. Для українських виробників це означає втрати майже 3-3,5 млрд доларів", - зазначив він на конференції "Агросектор 2025: Виклики та можливості в нових реаліях", організованій аналітичним центром We Build Ukraine у Києві в четвер.

Найбільш ймовірним сценарієм Гайду називає новий шлях - комбінований компроміс з продовженням АТЗ на період, поки не будуть узгоджені всі торгові заходи за угодою про асоціацію з ЄС.

"Фактично, саме на це ми і розраховуємо", - підкреслив парламентар.

Як зазначив нардеп, єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Хансен під час переговорів у Брюсселі повідомив українській стороні, що Європейська Комісія готова розглянути нові шляхи співпраці з Україною та обговорити принципи імпорту українських чутливих агропродовольчих товарів до Європейського Союзу.

"Він кілька разів підтвердив і підкреслив, що вони не хочуть продовжувати АТЗ після 5 червня 2025 року. На контраргументи, що у нас зовсім немає часу, є турбулентність у європейських парламентах, перевибори, сьогодні фактично ніхто цим критично не займається, він з упевненістю говорив, що ні, до того часу ми зможемо все опрацювати. Після надання всіх аргументів українською стороною єврокомісар погодився, очевидно, якщо ми не встигнемо. То все ж будемо розглядати продовження АТЗ до врегулювання всіх питань, пов'язаних з агроторгівлею", - розповів голова парламентського аграрного комітету та додав, що для української сторони така позиція ЄК є позитивною.