censor.org.ua
"Укрэнерго" призывает предприятия подключать свои резервные генераторы к энергосистеме для повышения надежности и устойчивости электроснабжения.

"Укрзалізниця" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генератори.

НЕК "Укренерго" надає консультації бізнесу та промисловим підприємствам з метою залучення до роботи на ринку електроенергії компаній, які встановили генераційні установки для власних потреб - як резервні джерела живлення.

НЕК "Укренерго" надає консультації бізнесу та промисловим підприємствам з метою залучення до роботи на ринку електроенергії компаній, які встановили генеруючі установки для власних потреб - як резервні джерела живлення.

"На сьогодні лише у підприємств - членів Федерації роботодавців таких об'єктів генерації - понад 150 (якщо рахувати потужність від 1 МВт і більше)", - повідомив системний оператор в Телеграм-каналі у вівторок після зустрічі керівників НЕК з представниками Федерації роботодавців України.

Як зазначив в.о. голови правління "Укренерго" Олексій Брехт, протягом минулого року багато підприємств, готуючись до зими, завезли та підключили до своїх внутрішніх мереж генеруючі установки різної потужності.

"На щастя, нам вдається проходити період холодів без тривалих відключень. І завезені бізнесом та промисловістю газотурбінні та газопоршневі установки просто стоять. При цьому - власники не отримують прибутку, а енергосистема України не використовує достатньо значну потужність цієї генерації", - пояснив він.

За словами Брехта, зараз держава суттєво спростила процедуру підключення до мереж і "Укренерго" готове надавати бізнесу консультації з різних варіантів роботи на ринку електроенергії.

"Все для того, щоб спільна робота мала позитивний результат для всіх сторін", - підкреслив голова компанії.

Крім того, представники НЕК і Федерації роботодавців України обговорили з представниками близько тридцяти промислових підприємств співпрацю щодо закупівлі обладнання та матеріалів.

"Йшлося про можливість збільшення частки українських товарів у переліку всього, що купує наша компанія. Бізнес надав свої пропозиції, а представники "Укренерго" повідомили, якої вітчизняної продукції наразі не вистачає енергетикам через те, що її в Україні не виробляють", - зазначили в НЕК.

В свою чергу, кілька днів тому під час панельної онлайн-дискусії "Розподілена генерація: поточний стан, перспективи та перешкоди", організованої Глобальним договором ООН в Україні та ExPro Consulting, Брехт зазначав, що "Укренерго" планує займатися роз'ясненням, як працювати на ринку, і зустрічатися з бізнесом та Федерацією роботодавців з цього питання.

"Ми візьмемо на себе таку легку просвітницьку функцію, вже сьогодні готуємо відповідні пропозиції з певним набором вихідних даних, з легкою зрозумілою інформацією щодо шляху, який потрібно пройти, щоб мати можливість забезпечувати себе, а в складні для ОЕС періоди мати можливість підставити плече та ефективно використовувати потужності", - сказав голова НЕК.

За його словами, зараз існує проблема в тому, що бізнес просто не знає, як стати учасником ринку та ефективно в ньому працювати. Брехт додав, що бізнес дуже багато інвестував у будівництво відносно невеликих об'єктів генерації - "це сотні мегаватів", які він позиціонує в основному як можливість забезпечення самих себе в разі необхідності, але це не так ефективно, як могло б бути ще при роботі на ринку.

Як повідомлялося, "Укренерго" у вівторок застосовує обмеження потужності промисловості та бізнесу через пошкодження енергооб'єктів внаслідок російських ракетно-дронових атак.