censor.org.ua
МВФ рекомендует Украине повысить доходы путем расширения налоговой базы и увеличения мобилизации.

МВФ рекомендує Україні підвищити мобілізацію доходів шляхом розширення податкової бази.

Подвищення зусиль щодо мобілізації доходів до державного бюджету з внутрішніх джерел у два рази та завершення реструктуризації комерційного боргу України у встановлені терміни є ключовими умовами для успішного зниження рівня державного боргу України, заявила заступник директора департаменту податково-бюджетних питань МВФ Ера Дабла-Норрис на прес-брифінгу у Вашингтоні в середу.

Подвищення зусиль щодо мобілізації доходів до державного бюджету з внутрішніх джерел вдвічі та завершення реструктуризації комерційного боргу України у визначені терміни – це ключові умови успішного зниження рівня державного боргу України, зазначила заступник директора департаменту податково-бюджетних питань МВФ Ера Дабла-Норрис на прес-брифінгу у Вашингтоні в середу.

"(…) владі (України – ІФ-У) потрібно продовжувати відновлення боргової стійкості. І в цьому відношенні є два важливі аспекти: завершити реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу відповідно до програмних зобов'язань, удвічі збільшити зусилля щодо мобілізації внутрішніх доходів і прискорити реалізацію Національної стратегії доходів", - сказала вона.

Норрис підкреслила, що ця Стратегія спрямована не тільки на більш ефективну мобілізацію доходів, але й на кардинальні зміни в податковій системі, на скорочення ухилення від оподаткування, підвищення справедливості та рівності у цьому питанні тощо.

"І МВФ вже давно переконує країни в тому, що йдеться не про підвищення ставок. Йдеться про розширення (податкової – ІФ-У) бази та створення максимально справедливих і рівноправних податкових систем", - зазначила заступник директора.

МВФ у оприлюдненому в середу Глобальному звіті про фінансову стабільність очікує, що світовий борг перевищить позначку в $100 трлн цього року, що відповідає 93% світового ВВП, і продовжить свій зріст, досягнувши рівня 100% ВВП до 2030 року. На думку представників Фонду, на це впливають такі фактори, як слабке зростання економіки, посилення фінансових умов, геополітична та політична невизначеність, що може посилювати боргові ризики.

"Це стосується як України, так і багатьох інших країн. І в випадку України, зокрема, перспективи, як ви знаєте, залишаються виключно невизначеними", - вказала Норрис.

Згідно з документом, МВФ прогнозує рівень державного та гарантованого державою боргу України на рівні 95,6% від ВВП у 2024 році, 106,6% ВВП - у 2025 році, 107,6% ВВП - у 2026 році та 102,6% ВВП - у 2027 році. Фонд очікує зниження його до рівня 98,5% ВВП та 94% ВВП у 2028 і 2029 роках відповідно.