censor.org.ua
Визит министра иностранных дел Исландии в Киев: итоги переговоров.

Візит міністра закордонних справ Ісландії до Києва — підсумки переговорів.

У вівторок, 7 січня, з першим офіційним візитом в Україну прибула міністр закордонних справ Ісландії Катрін Гуннарсдоттір. Візит до Києва став її першим закордонним візитом з моменту призначення на цю посаду. Цей факт яскраво демонструє високу підтримку Ісландією України.

Новини.LIVE підбили підсумки зустрічі Гуннарсдоттир з українським протеже Андрієм Сибигой.

Читайте також:

Візит міністра закордонних справ Ісландії в Україну: підсумки

На підсумковій прес-конференції за результатами двосторонніх переговорів Сибига зазначив, що підписання угоди щодо безпеки минулого року між Ісландією та Україною, а також візит Президента Зеленського в Рейк'явік, відкрили нову сторінку у відносинах між Україною та Ісландією. Ця країна надає Україні політичну, фінансову та безпекову підтримку з перших днів вторгнення РФ.

Як стало відомо, міністри закордонних справ України та Ісландії обговорили наступні напрямки співпраці між нашими країнами:

  • Підтримка формули миру Президента Зеленського та всеосяжного і справедливого миру для України
  • Подальша економічна та політична ізоляція РФ і збільшення ціни війни для неї
  • Підтримка шляху України до НАТО та ЄС
  • Ісландія надалі буде допомагати Україні з розмінуванням, логістикою, навчанням українських військових, зокрема, медиків, та підтримуватиме ініціативи щодо оперативної закупівлі зброї українських виробників. Ісландія вже зробила свій внесок інвестицій в український ВПК за датською моделлю
  • У 2025 році проект з протезування поранених українських воїнів буде масштабовано
  • Ісландія братиме участь у коаліції розмінування України
  • Енергетична допомога, генератори та інше обладнання від Ісландії, яке допомогло Україні вижити в минулому році, допоможе пройти 2025-й
  • Ісландія передаватиме Україні досвід у відновлювальній енергетиці

Допомога Україні не залежить від розміру країни

В цілому для оборонних потреб України Данія надала допомогу в розмірі 30 млн доларів. І це досить значна сума, пропорційна можливостям Ісландії.

"Ми за це вдячні. Допомога залежить не від розміру країни, а від політичної волі та рішучості. Зараз нас з Ісландією об'єднують цінності свободи і демократії, верховенства права і справедливості, безпеки та розвитку в Європі. Сьогодні ми також конкретно говорили, як ми далі можемо наростити виробництво по розміщенню замовлень у українських виробників", — підкреслив Сибига.

Катрин Гуннарсдоттир, у свою чергу, запевнила, що Ісландія продовжить фінансувати та інвестувати в український ВПК за датською моделлю.

Нагадаємо, в рамках візиту міністра закордонних справ Ісландії Катрин Гуннарсдоттир в Україну стало відомо про рівень допомоги цієї країни офіційному Києву.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибига відреагував на ймовірне перенесення візиту в Україну спецпредставника по Україні Кіта Келлогга.