Про це Новини.LIVE розповів товариш і колега Ігоря Зими Микола Макарчук, професор кафедри фізіології та анатомії КНУ ім. Т. Шевченка.
За його словами, вони познайомилися ще в студентські роки і дружили майже півстоліття. Тому Миколі Макарчуку важко підібрати слова:
"Це була дуже велика, тепла і щира людина. І коли зустрічаєш таких людей, з якими можна пройти все життя, це дуже цінно. Між вченими, як і між артистами, існують певні конкурентні відносини. Ми з Ігорем Григоровичем працювали на одному полі, але у нас ніколи не було цього відчуття. Він був дуже толерантним, чужі успіхи сприймав позитивно, а до недоліків ставився дуже поблажливо. Неймовірно талановита і розумна людина. Дуже важко зрозуміти і прийняти, що його більше немає".
У минулому році у Ігоря Григоровича на війні загинув прийомний син Андрій, а восени уламками збитих російських ракет була пошкоджена і його лабораторія:
"Війна забрала всю сім'ю, і сприйняти все це нам, вченим, дуже складно. Дійсно, в лабораторії Ігоря Григоровича повилітали вікна. Але він був налаштований дуже філософськи. Він сприймав цей світ абсолютно адекватно. Не можу сказати, що боявся смерті. Ми багато разів говорили про це, і такого відчуття у нього не було. І це навіть не фатум, тому що його смерть — це цілеспрямоване знищення, яке проти нас веде країна-терорист. І якби не було війни РФ проти України – не було б і цих фатумів".
Востаннє Микола Макарчук бачив Ігоря Зиму за три-чотири дні до його загибелі.
"Ігор Григорович спустився до мене на перший поверх, ми говорили про наші майбутні дослідження. Досі не можу усвідомити, що його немає. Останні роки ми ж часто працювали онлайн, і у мене таке враження, що ось він десь є, зателефонує мені або знову ввімкнеться. Але, на жаль, життя побудовано інакше", — підсумував професор.
Нагадаємо, подружжя Ігоря Зими та його дружину Олесю Сокур поховали на Байковому кладовищі 6 січня 2026 року. Вчені загинули у себе вдома через атаку російських дронів на Київ у новорічну ніч 1 січня.
А за словами ректора КНУ Володимира Бугрова, з 2024 року, початку війни РФ проти України, загинуло вже більше 220 осіб, пов'язаних з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.