censor.org.ua
МВФ советует Украине придерживаться Нацстратегии доходов для обеспечения справедливого налогообложения.

МВФ радить Україні дотримуватись Національної стратегії доходів для забезпечення справедливого оподаткування.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) рекомендував в рамках збільшення потенціалу внутрішніх джерел фінансування в подальшому підвищити податок на додану вартість (ПДВ), поліпшити ситуацію зі справедливістю податкової системи України та повноцінно запровадити механізм прикордонної вугільної корекції (CBAM), зазначив у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у Вашингтоні заступник голови місії МВФ в Україні Тревор Лесар.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) рекомендував у рамках збільшення потенціалу внутрішніх джерел фінансування в подальшому підвищити податок на додану вартість (ПДВ), поліпшити ситуацію зі справедливістю податкової системи України та повноцінно ввести механізм пограничної вуглецевої корекції (CBAM), сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у Вашингтоні заступник голови місії МВФ в Україні Тревор Лессард.

"Я вважаю, що якщо вам потрібні термінові надходження і ви хочете зробити це ефективно, широкомасштабно, щоб отримати надходження вже в наступному місяці, то важко уявити кращий варіант політики, ніж підвищення ставки ПДВ, з точки зору того, скільки ви можете залучити, як це розподілить тягар підвищення податку і все таке інше", - вважає він.

У цьому зв'язку Лессард згадував Національну стратегію доходів, ідея якої полягає у довгострокових реформах з метою збору більшої кількості податків.

"Але інші частини НСД також дуже важливі. Одна з них полягає в тому, що українська податкова система за своєю суттю є несправедливою з точки зору того, хто платить податки, а хто не платить, скільки вони платять, і ця динаміка має соціально-політичні, а також економічні наслідки. Отже, люди, які зараз платять податки, насправді не хочуть платити більше, поки люди, які не платять їх, не почнуть платити потроху", - пояснив заступник голови.

За його словами, виходячи з цього, однією з цілей НСД є поліпшення податкової справедливості.

"Там є багато речей, що стосуються митниці, спрощеної системи оподаткування, деяких інших податкових реформ, які, хоча й заплановано збільшать надходження, є справді важливою частиною покращення справедливості", - додав Лессард.

Він зазначив, що в України є шанс покращити інвестиційний клімат, змінюючи податкову політику, зробивши її більш конкурентоспроможною. У контексті податкових змін заступник голови місії підкреслив важливість приведення акцизів, зокрема, на алкоголь, тютюн, до показників, встановлених в Європейському Союзі.

"Але те, про що не так багато говорять, - це те, що Європа збирається впровадити механізм пограничної вуглецевої корекції (CBAM). Якби я був сусідом Європи, я, напевно, не хотів би потрапити в цю неприємність і платити великі експортні мита, тому що я знаходжуся не по той бік цього механізму пограничного регулювання. Тож, замість того, щоб платити на кордоні, якщо ви розробляєте Стратегію доходів і думаєте про підвищення справедливості, це також можливість "озеленити" вашу податкову систему, встати на правильний шлях з точки зору вступу в ЄС (…)", - резюмував Лессард.