censor.org.ua
Послы G7 призвали премьер-министра Украины срочно обеспечить функционирование НС "Энергоатома", заявил Матернов.

Посли G7 закликали прем'єр-міністра України терміново забезпечити функціонування НС "Енергоатома" – Матернова.

Посли G7 закликали прем'єр-міністра України якомога швидше забезпечити функціонування наглядової ради НЕК "Енергоатом", повідомила посол ЄС в Україні Катарина Матернова.
Фото: https://www.facebook.com/kmathernova

Посли G7 закликали прем'єр-міністра України якомога швидше забезпечити роботу наглядової ради НАЕК "Енергоатом", повідомила посол ЄС в Україні Катерина Матернова.

"Як посли G7 у грудні 2024 року, ми направили прем'єр-міністру Денису Шмигалю листа з закликом якомога швидше завершити підписання контрактів і розпочати роботу нової наглядової ради. Наявність повноцінної ради буде важливою для обговорення нових значних інвестицій", - зазначила Матернова у відповідь на письмовий запит агентства "Інтерфакс-Україна".

Вона звернула увагу, що Україна добровільно погодилася привести наглядову раду "Енергоатома" у відповідність з рекомендаціями ОЕСР, але з моменту обрання нового складу ради ще в червні 2024 року контракти з незалежними членами досі не підписані, а рада не працює.

За її словами, наявність повноцінно функціонуючих, в більшості незалежних наглядових рад державних компаній є важливим елементом належного планування та реалізації великих інфраструктурних проектів.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів розпорядженням №566 від 21 червня 2024 року затвердив незалежними членами наглядової ради "Енергоатома" Тимоті Стоуна (Timothy John Stone), Майкла Кирста (Michael E. Kirst) та Ярека Неверовича, представниками держави – Тимофія Милованова та Віталія Петрука.

З тих пір НС повноцінно не розпочав роботу. Джерела "Інтерфакс-Україна" уточнювали, що незалежних членів не влаштовує сума винагороди.

Кабмін розпорядженням №1224 від 26 листопада 2024 року затвердив умови контрактів з членами наглядової ради НАЕК без розкриття деталей.

У грудні перший заступник міністра економіки Олексій Соболєв повідомив, що уряд чекає від незалежних членів НС, перше засідання якого залишається відкритим з 17 липня, позицій щодо контрактів та готовності продовжити роботу. За його словами, запропоновані умови відповідають існуючим зарплатам в інших великих енергетичних компаніях України.

На початку січня 2025 року народний депутат України Ярослав Железняк (фракція "Голос") запропонував залучити міжнародних партнерів до обговорення зриву функціонування наглядової ради НАЕК "Енергоатом".