На Заході активно обговорюється можливість відправки військ НАТО в Україну у разі укладення мирної угоди, що передбачає демілітаризовану зону.
Як повідомляє CNN, західні політики та військові експерти вважають, що присутність сил НАТО може слугувати надійним бар'єром для Кремля, запобігаючи його спробам порушити перемир'я та здійснити нові наступальні операції. Однак питання ефективності таких заходів залишається відкритим, адже вже в минулому, під час конфліктів, мирні угоди часто піднімалися, а санкції не завжди мали бажаний ефект.
"Порушення обов'язково будуть. Ключове питання полягає в тому, що угода передбачає з точки зору санкцій і заходів для виправлення ситуації... Ситуації тоді і зараз не однакові, але ключові уроки, винесені 10 років тому, залишаються актуальними і сьогодні", - говорить колишній керівник місії спостерігачів ОБСЄ Олександр Хуг, підкреслюючи, що жодне припинення вогню не є ідеальним.
Естонський політичний діяч Кая Каллас зазначила, що для забезпечення миру необхідна не лише політична воля, але й військова допомога. За її словами, захист України - це питання не лише її безпеки, а й стабільності всієї Європи.
"Ставки для європейської безпеки надзвичайно високі. Масштаби гібридних атак в Європі вже різко зросли, і поразка України обійдеться нам значно дорожче, ніж допомога. Путін продемонстрував повне нехтування міжнародним правом, і йому не можна довіряти. Без надійних гарантій безпеки будь-яка угода про припинення вогню, швидше за все, зазнає невдачі. Росія просто перевооружиться і знову нападе.
Джерело: cnn .