Активне просування росіян на Донбасі триває – лише на минулому тижні російські війська окупували близько 150 квадратних кілометрів на території Донецької області.

Колишній Голова Служби зовнішньої розвідки України генерал армії України Микола Маломуж в ефірі "24 Канал" назвав основні складові, які потрібні Україні для того, щоб зупинити просування росіян.

экс-глава Службы внешней разведки

"Ми в плані стратегії повинні знищувати ворога і стримувати. Це важливо – не здавати позиції та знищувати велику кількість. Ми щодня знищуємо по 1400-1700 окупантів – це потужний потенціал, але недостатній. Сьогодні важливо змінювати стратегію ведення війни. Удар не лише по Курщині, а ще кілька секторів потрібно", - сказав Маломуж.

На думку генерала Маломужа, подібні операції, як в Курщині, повинні бути проведені і на Бєлгородщині, Брянщині та інших територіях Росії, де ворог не очікує. Проте він підкреслив, що для цього необхідно підготувати сили та ресурси.

"Ворог втрачається не тоді, коли ми обороняємося, тоді він все прораховує і заходить з тилу, з флангів, створює щільні угруповання, як у Угледарі. А треба завдавати ударів там, де у ворога немає укріпрайонів і концентрації сил. І там ми повинні проводити потужні операції. Курськ – тому приклад. Але це тільки один сектор.

фронт, война, ВСУ

Маломуж також акцентував увагу на успішності українських стратегій, які не вписуються в традиційні моделі ведення війни росією. Він зазначив, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський орієнтований на зміну тактики, але цього недостатньо без належного забезпечення наших військ.

Також важливим аспектом є закупівля боєприпасів за кордоном і розвиток власного виробництва. Він також прокоментував ситуацію в Курській області, зазначивши, що не вважає її критичною через прибуття північнокорейських військових.

Відступ ЗСУ з певних територій, за його словами, є частиною маневрової війни.

"На Курщині ми діємо ефективно, не створюючи укріплень, а займаючи вигідні позиції. Там, де немає сенсу триматися, ми відходимо. Ворог може вважати це відступом, але насправді ми проводимо контратаки і відновлюємо позиції", – пояснив він.